Hľadanie podľa štítku

A B C CH C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Z

Aktuality

Inovačné vzdelávanie pre učiteľov náboženstva v Trnave

12.10.2023

V spolupráci s DKÚ Trnava, DKÚ Bratislava a DKÚ Nitra ponúka KPKC  inovačné vzdelávanie v priestoroch DKÚ Trnava, ktoré sú Vám z hľadiska cestovania bližšie. V prípade Vášho záujmu, prosíme o vyplnenie kontaktného formulára, nájdete ho na tomto linku: https://docs.google.com/forms/d/1EEBfHp4ZLxKalhQ3RogX5vjOaCLkiUhtTDHkL-0u-hc/edit.

 

 

Více

Biblia očami detí a mládeže 2023/24

12.10.2023

Celoslovenská súťaž, ktorú v spolupráci s Diecéznymi katechetickými úradmi každoročne organizuje Katolícke pedagogické a katechetické centrum, n. o. (www.kpkc.sk), je zameraná na zobrazenie Biblie a jej miesta v živote človeka a v dejinách ľudstva z pohľadu spoznávania Svätého písma v dimenziách citlivého rozletu duše dieťaťa a mladého človeka. Zámerom je nápaditosť a originálnosť vnímania Biblie, nie kopírovanie výjavov z ilustrovaných Biblií.

Více

Biblická olympiáda 2023/24

12.10.2023

Ministerstvo školstva a Konferencia biskupov Slovenska každoročne vyhlasujú súťaž Biblická olympiáda. Súťaž organizačne zabezpečuje Katolícke pedagogické a katechetické centrum v koordinácii s Diecéznymi katechetickými úradmi.

Více

Objednávanie učebníc

18.3.2021

Spolok Svätého Vojtecha otvoril možnosť objednávania učebníc náboženskej výchovy na budúci školský rok. Objednať si ich môžete do 9. apríla cez e-shop ucebnicenabozenstva.sk, kde nájdete všetky potrebné informácie.

Více

Ponuka katechetických materiálov - Oriešky

15.12.2020

Oriešky – Pomôcka ku katechéze – pozostávajú z 215 zaujímavých úloh (formát A4 – vhodné na kopírovanie do formátu A5), ktoré sú rozdelené do trinástich tematických celkov.

Více

Učebnice náboženstva - zadarmo na stiahnutie

10.4.2020

Ministerstvo školstva SR sprístupnilo všetky učebnice náboženstva pre učiteľov, rodičov, žiakov na výučbu doma. Učebnice je možné stiahnuť zadarmo z portálu https://edicnyportal.iedu.sk/Briefcase. Ako prihlasovacie meno do portálu je potrebné uviesť: ucebnica@iedu.sk, ako heslo uveďte: ucebnica. Súbory pdf viete otvoriť okamžite po prihlásení. Súbory ppdf sa dajú otvoriť cez aplikáciu Microsoft Azure Information Protection Viewer z dôvodu vyššej ochrany autorských práv. Ministerstvo sa dohodlo s vydavateľmi na tom, aby v čase tejto mimoriadnej situácie (a aj ďalších v búducnosti) uvoľnili licencie a sprístupnili učebnice žiakom, rodičom aj učiteľom a uľahčili tak online vzdelávanie.

 

 

Více

Liturgické texty


Prejsť na liturgické texty

Prihlásenie

Je vyžadované prihlásenie. Po prihlásení / registrácii budete môcť sťahovať materiály, hodnotiť materiály, prispievať do diskusii, nahrávať nové materiály a ďalšie...

Registrácia